Aktualności

Syntea wraz partnerami na prezentacji systemu VCC© w Chorwacji

17.06.2014

11 czerwca 2014 roku w stolicy Chorwacji w Zagrzebiu odbyła się publiczna prezentacja dotycząca systemu VCC© zorganizowana przez Synteę we współpracy z chorwackim partnerem firmą Cognita. Konferencja miała na celu zaprezentowanie idei certyfikacji VCC© kilkudziesięciu przedstawicielom chorwackich placówek edukacyjnych, firm z obszaru HR i konsultingu, przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym oraz państwowym. Ponadto spotkanie w gronie Partnerów było okazją do wymiany doświadczeń z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich.

Jednym z głównych zagadnień poruszanych podczas spotkania było zaprezentowanie dotychczasowych doświadczeń Syntei z obszaru pozyskiwania funduszy europejskich, a także w nawiązaniu do modułu VCC© Specjalista ds. pozyskiwania funduszy UE, który przedstawiła Renata Ćurković z Cognity, która nadzoruje proces lokalizacji modułu na rynek chorwacki. Z ramienia Syntei wystąpił Bartosz Sobotka, Business Development Director.

Wydarzenie zaowocowało uruchomieniem pierwszego kursu VCC© EU Fund Specialist na terenie Chorwacji, który rozpocznie się 30 czerwca. Ponadto prezentacja zapoczątkowała kolejne spotkania, które zostały już zaplanowane w innych miastach, co wpisuje się w realizowaną przez Synteę strategię rozwoju na rynkach międzynarodowych oraz budowę sieci partnerskiej na terenie Europy Środkowo – Wschodniej.