Aktualności

Niemiecki język branżowy w standardzie VCC© dla osób bezrobotnych ze Śląska

11.03.2013

Syntea zakończyła realizację projektu, obejmującego dostarczenie szkoleń z języka niemieckiego branżowego w standardzie VCC© (Vocational Competence Certificate) dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zabrzu.

Przedsięwzięcie obejmowało wyselekcjonowanie w grupie bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Zabrzu osób posiadających kwalifikacje zawodowe do pracy w zawodach: ślusarz narzędziowy, elektryk budowlany, spawacz MIG/MAG/TIG, monter instalacji grzewczych, a następnie skierowanie na kurs uzupełniający kompetencje z języka niemieckiego branżowego w standardzie VCC©.

Program projektu zakładał 30-godzinny kurs języka niemieckiego ogólnego, podczas którego uczestnicy poznali podstawy znajomości języka oraz 60-godzinny kurs języka branżowego. 8 marca wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach podeszły do egzaminu w standardzie VCC© i uzyskały pozytywny wynik, gwarantujący otrzymanie certyfikatu. Dzięki temu skierowani na szkolenie z ramienia PUP w Zabrzu mają gwarantowaną możliwość podjęcia pracy w Niemczech u pracodawców, którzy coraz chętniej akceptują certyfikat VCC© jako dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe i językowe.